Az elmúlt évtizedek kutatásainak eredményei tudományosan alátámasztják, hogy a pre- és perinatális időszak eseményei, azaz a fogantatás, a magzati fejlődés, az anya és a magzat kapcsolata, a várandósság időszaka, a szülés és a születés, a gyermekágy, rendkívüli fontosságúak további élettörténetünk szempontjából. E történéseknek, ill. azok szubjektív megéléseinek rövid és hosszú távú következményei is vannak, mely hatások megjelennek a test és psziché működésben, a társas kapcsolatok terén, a gondolkodásban.
A kutatások fényében új megvilágításba került a szülés és a születés egymástól el nem választható eseménye, illetve lelki oldalának hangsúlyossága. Bizonyossá vált, hogy a természetes szülés és születés az anya és a magzat számára is rendkívüli előnyökkel jár, s az életesemények közül kiemelkedő jelentőséggel bír. Nem mindegy tehát a szülés-születés minőségének kérdése.
A minőségileg jó szülésben rejlő életadó erővel való találkozás megélése különleges jelentőséggel bírhat egy nő életében, nyomot hagyva rajta, átformálva mindazt, amit önmagáról és a körülötte lévő világ működéséről eddig gondolt. Meghozhatja az anya számára azt a felismerést, hogy része a női felmenőinek, ősei láncolatának. A nőiség természetéről való tudás megerősítheti az anya világba vetett hitét és bizalmát, gazdagítva kapcsolódásának, kötődésének képességét. Sajátos életadói minőségének megtapasztalása pedig az élet ritmusának, az élet-halál-élet titkának mélyebb szintű megértéséhez vezetheti őt el.
A minőségileg jó születésben az újszülött számára magzati élete és születése eseményei a világ és önmaga érzékelésének első forrásaivá válnak: megtapasztalhatja, hogy ő maga vágyott, elfogadott és szeretett, létezése önmagában értékes, a külvilág pedig biztonságos hely, ahová jó megérkezni, és ahol jó lenni.
A szülésre felkészítő beszélgetéseken ezekkel a témákkal dolgozunk.